Para Yükleme-Kiosk

Mülkiyeti Balıkesir Üniversitesi'ne ait olan akıllı kartlar ile para yükleme işlemi yapıp, üniversite hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu yükleme işlemlerini merkez yemekhane ve NEF Yerleşkesi'nde bulunan kiosk'lar aracılığı ile yapabilirsiniz. Diğer Yüksekokul/Meslek Yüksekokul'larda ise bu yüklemeler manuel pos'lar aracılığıyla yapılmaktadır. Kiosk'larda para üstü işlemi yapılmadığından kartınıza yükleyeceğiniz bedeli yanınızda bulundurmanız işleminizin hızı açısından önemlidir. Kiosklara yüklenebilecek en ufak para miktarı banknot olarak 5 TL'dir. Kiosk aracılığıyla akıllı kartınıza para yükleme adımları aşağıdaki gösterilmiştir. Bu adımların videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

1. Akıllı Kartınızı takınız. Kartınızın cihaza takılış yönü önemli değildir.

2. Bilgilerinizin size ait olup olmadığını ve bakiyenizi kontrol ediniz.


3. Yüklemek istediğiniz tutarı, para yükleme alanına yerleştiriniz (Yükleme işlemi tek 5-10-20-50-100 TL'lik banknotlarla yapılmalıdır). Yüklemek istediğiniz banknotları tek tek, ayrı olarak vermeniz gerekmektedir.

4. Tutarın yüklenip yüklenmediğini kontrol edip, makbuz almak istiyorsanız "Makbuz Bas" seçeneğine dokununuz. Makbuz almak istemiyorsanız. 5. adıma geçip, çıkış işlemini tamamlayabilirsiniz.

5. İşleminiz tamamlandıktan sonra "Çıkış" seçeneğine dokunup, kartınızı alabilirsiniz.

6. Çıkış işleminden sonra, kartınızı alabilirsiniz.