SIKÇA SORULAN SORULAR

Kiosk Nedir?

Kiosk; mikro işlemci kontrollü bir bilgisayar ve dokunmatik ekrandan oluşan bir sistemdir. Dış ortamlarda rahat kullanılması, zarar görmemesi ve estetik nedenlerden ötürü özel tasarımlı kasalar içinde saklanır.
Kolay kurulabilir olması, düşük maliyeti ve kapladığı alanın küçüklüğü nedeniyle istenilen her yerde kullanılabilir. Kioskların ayaklı, duvara monte, dış mekan kiosku gibi çeşitli uygulamaları vardır. Kiosklar kablolu veya kablosuz iletişim (Wi-Fi, GPRS, 3G) ağları aracılığıyla birbirleriyle haberleşebilir, bir sunucu (server) aracılığı ile istenilen aralıklarla bilginin güncelleştirilmesi veya sunucuya on-line bağlantı kurulması sağlanabilir.

Kartım kaybolduğunda veya bozulduğunda ne yapmayalıyım?


    Kartınızın kayıp/bozuk olması halinde hemen BAUN Akıllı Kart Merkezine başvurmanız gerekmektedir. Kaybolan kartınız ile ilgili yapılan harcamalarda Balıkesir Üniversitesi kanuni ve hukuki olarak sorumlu değildir. Kişi hatası ile bozulan kart ise bedeli karşılığında yenilenecektir. Tüm bu yenileme işlemleri BAUN Akıllı Kart Merkezi tarafından yürütülecektir.